7.8 C
Skopje
вторник, март 21, 2023
Почетна Македонија Успешни сме!

Успешни сме!

Kabtel desktop

Винаријата Стоби се закити со три златни медали на престижниот вински натпревар „Mundus Vini“ 2023

Водечката македонска винарија, „Стоби“ освои награда “Best of Show” – награда за најдобро бело вино од Македонија и три златни медали на...

Инспиративни панели со најуспешните жени во ИТ

По повод 8ми Март, меѓународниот ден на жените, Women in Tech Macedonia и Data Masters организираат серија на панели кои имаат за...

JW Player пристигна во Македонија

Водечката SaaS видео платформа JW Player оствари аквизиција на македонската компанија InPlayer, препознатлива по своите врвни решенија за видео стриминг на глобално...

Gorenje машините за миење садови освоија престижна награда за дизајн

Gorenje UltraClean машините за миење садови освоија престижна награда за дизајн на „German Design Awards 2023“. Стручното меѓународно жири на апаратите од...

„Гипс Имобилиа Дизајн“ ја доби наградата „Colors of the year“ во Тирана

„Бои на годината“ (Colors of the year) е наградата што ја освои компанијата „Гипс Имобилиа Дизајн“ од Скопје на традиционалната 126-годишна манифестација...

SINGULAR прослави година како бренд на Flutter Entertainment

Singular бележи една година како дел од најголемата групација за спортско обложување и гејминг – Flutter Entertainment Plc. За кратко време, Singular...

Oва се најголемите компании во светот во 2022 година

Оваа година беше обликувана од неповолните макроекономски ветрови. Трилиони долари беа избришани на берзата, ослабена е довербата на инвеститорите, а цените ги...

Кои 10 домашни компании го добија признанието „Македонски квалитет 2022“?

Десет домашни реномирани компании денеска го добија престижното признание „Македонски квалитет 2022“ кое го доделува Сојузот на стопански комори на Македонија под...

Maкедонија е двократен светски шампион во Counter-Strike:Global Offensive

Македонската CS:GO (Counter-Strike:Global Offensive) репрезентација го освои Светското првенство на Меѓународната еспорт федерација (МЕСФ), откако утрово ја победи репрезентацијата на Монголија со 3-1.

Сладоледот од CERMAT e Производ на годината за 2023 во Австралија

Цермат повторно број 1 во светот! За нас, не е никакво изненадување. Сладоледот од CERMAT, она слатко и вкусно...

НАЈПОПУЛАРНИ