19.8 C
Skopje
недела, октомври 1, 2023

Мобилен свет

Kabtel desktop

Samsung ја претстави новата серија Galaxy S20 телефони со 5G поддршка

На посебниот Unpacked настан, кој се одржа во Сан Франциско, Samsung ги претстави своите нови премиум уреди од серијата Galaxy S -...

Телефон идеален за несмасните луѓе – отпорен на паѓање и работи под вода

CАТ телефоните последните гоидини се познати по својата издржливост и отпорност, а најновиот модел наречен S52 и тоа како е совршена комбинација...

Корисниците на iPhone и Apple Watch наскоро ќе можат да ги користат наместо клуч за автомобил

Сопствениците на iPhone и Apple Watch наскоро ќе можат да ги користат своите паметни уреди како клучеви за автомобил после надградбата на...

Светскиот мобилен конгрес во Барселона може да биде откажан поради корона вирусот

Крајот на февруари секоја година е резервиран за најголемиот мобилен саем во светот Mobile World Congress (MWC), кој се одржува во Барселона....

Samsung официјално го претстави флексибилниот телефон Galaxy Z Flip

Иако за новиот телефон на преклоп на Samsung се знаеше речиси се и пред официјалното лансирање, сепак успеале да сокријат некои детали....

Samsung премиерно го покажа својот најнов телефон за време на Оскарите

Samsung повторно изненади на свеченото доделување на наградите на американската филмска академија, кое се одржа во Лос Анџелес. Иако овој пат не...

Љубов во време на смартфони: како влијае технологијата на вашата врска?

Дали некогаш сте помислиле дека вашиот партнер повеќе време поминува со мобилниот телефон отколку со вас? Дали некогаш чувствувате како...

Откриен патент на Apple за телефон со флексибилен екран

Иднината на пазарот за мобилни телефони им припаѓа на телефоните со флексибилен екран, веруваат аналитичарите. Таа револуција, иако не толку успешно, започна...

Ова се најдобрите 5G паметни телефони кои може да се купат денес

Некои производители на паметни телефони побрзаа со развојот на своите 5G уреди иако 5G мрежите допрва треба да се пробијат на...

Ова ќе биде еден од најинтересните телефони во 2020 година

После Fold, Samsung подготвува уште еден смартфон на прклоп, кој ќе го привлече вниманието на многу повеќе корисници. За десетина дена на...

НАЈПОПУЛАРНИ