Почетна Тагови бизнис

Таг: бизнис

Франшиза – суперхеројот на успешните бизнис модели. Зошто отворањето бизнис во...

0
Остварување на сопствените соништа Франшизата како бизнис модел е комплексен, но сигурен и проверен бизнис модел. Овој модел е можност за многу луѓе да влезат...

CEED Macedonia Business Angels Club објавува нов повик за бизнис идеи

0
Имате бизнис идеја, но потребна ви е поддршка за да ја реализирате? Клубот на Бизнис ангели на ЦЕЕД Македонија ви дава можност да ја претставите својата...

Конференција „Зголемување на конкурентноста на домашните мали и средни претпријатија“

0
Стопанската комора на Македонија, во соработка со Машинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ и Техничкиот универзитет во Виена, организира конференција „Зголемување на...

Мислав Галер е Маж на годината за 2019 година

0
Мислав Галер е Маж на годината за 2019 година, на официјалниот избор на Мажи на годината за 2019 година во организација на првиот онлајн...

Нина Николиќ: До утре е отворено пријавувањето за bootcamp за жени...

0
Аплицирањето за учество на bootcamp за жени претприемачи е отворено до овој четврток 7.11 и е за жени претприемачи кои се во почетна фаза на развој...

Со швајцарска поддршка ФИТР ќе обезбеди посовремени услови за бизнис за...

0
Фонд за иновации и технолошки развој и Швајцарската програма за претприемништво (Swiss Entrepreneurship Programme - Swiss EP) на швајцарската амбасада во Северна Македонија денеска потпишаа...

Како технологијата го промени начинот на водење бизнис

0
Во денешно време технологијата е секојдневие и никој не може да си го замисли животот без неа, иако до пред само дваесетина години сме...

Немате бизнис идеја? Еве три начини да се инспирирате!

0
Има многу начини да се почне сопствен бизнис, но се почнува со идеја. Поминете пет минути секој ден размислувајќи за својата бизнис идеја.  Многу често...

Три книги кои треба да ги прочитате пред да стартувате сопствен...

0
Стартувањето нов бизнис не е мал потфат и постојат бројни фактори кои треба да се земат предвид. За бизнисот да може да ги надмине...

Ова се топ десет градови за стартување бизнис во САД

0
Било да сте претприемач кој сака да лансира стартап или директор на компанија кој не знае каде да отвори канцеларија, многу е битно да...