33 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020
Почетна Тагови ЕБРД

Таг: ЕБРД

ЕБОР: Економскиот раст оваа и наредната година 3,2 отсто

Европската банка за обнова и развој ги ревидира проекциите за растот на македонската економија за оваа и за наредната година на 3,2...

ВИДЕО: Младиот иноватор Иван Мрвош во една минута открива како да...

Велат дека добрите совети вредат злато и дека никогаш не застаруваат. Токму тоа важи за видеото во прилог, кое го направи младиот иноватор Иван...

Mакедонските мали и средни претпријатија добија пристап до 30 милиони евра...

Европската банка за обнова и развој додели 30 милиони евра како нова кредитна линија преку македонските комерцијални банки која ќе им биде на располагање...

Скопје се приклучи на програмата „Зелени градови“ на ЕБРД

Скопје е првиот град од Северна Македонија кој се приклучи на програмата на Европската банка за обнова и развој за позеленување на урбаните површини...

EBRD презентира калкулатор за заштеда на енергија и пари во Македонија...

Денес низ целиот свет се одбележува светскиот ден на енергетската ефикасност. Климатските промени и загадувањето на воздухот влијаат секојдневно врз нашето здравје и живот....

Подобра еколошка инфраструктура, една од целите на новата стратегија на ЕБРД...

Кон крајот на годината се очекува да биде одобрена новата стратегија за Македонија на Европската банка за обнова и развој, за која разговараа денеска...

Европската банка за обнова и развој (ЕБРД) го избра Белград за...

Потпретседателот на Европската банка за обнова и развој (ЕБРД), Ален Пију објавил дека Белград е избран како регионално седиште на ЕБРД за сите шест...

Кабелскиот оператор United Group ќе инвестира 600 милиони евра во земјите...

Кабелскиот оператор United Group, во чија сопственост се SBB, Telemach и Total TV, вчера најави дека во Јуогисточна Европа во наредните 5 години ќе...

Денес ЕБРД ќе ја презентира програмата за енергетска ефикасност во домаќинства

Европската Банка за Обнова и Развој (ЕБОР) започнува со финансирање на домаќинствата преку Програмата за финансирање на енергетска ефикасност , која ќе обезбеди финансирање...

ЕБРД организира обука за жени во бизнис “Лидерство во акција“

ЕВРД организира четири дневна обука наменета за жени во бизнис “Лидерство во акција-Бидете агент за промени“ која ќе се одржи на 16-17 април и 10-11-ти...

НАЈПОПУЛАРНИ