5.9 C
Skopje
вторник, октомври 20, 2020
Почетна Тагови кирилица

Таг: кирилица

Создаден првиот македонски кириличен фонт за лица со дислексија

Прв кирилски фонт за дислексија во Македонија изработи тимот на Институтот за дефектологија при Филозофскиот факултет во Скопје. Фонтот треба да им помогне на многу дислексични...

НАЈПОПУЛАРНИ