12 C
Skopje
четврток, мај 28, 2020
Почетна Тагови крв

Таг: крв

Научници создадоа едноставен тест на крв кој открива над 50 видови...

Едноставен тес на крвта може да открие повеќе од 50 видови рак, често пред да се појават какви било знаци или симптоми,...

Нов тест на крвта ќе детектира рак на дојка пет години...

Истражувачи тврдат дека тест на крвта ќе може да открие рак на дојка дури пет години пред да се појават првите клинички...

Овие патики се направени од вистинска крв

Кога помислувате на материјали од кои може да се направат обувки, сигурно не ви паѓа на памет дека крвта може да биде таков материјал....

ВИДЕО: Нова технологија која наоѓа вена за земање крв уште при...

Ви се случило ли да појдете на доктор за да направите анализа на крв, а медицинската сестра ве боцка пет пати додека да најде...

НАЈПОПУЛАРНИ