18.5 C
Skopje
четврток, октомври 1, 2020
Почетна Тагови музика

Таг: музика

Што е Coffee Shop ефектот и како работата од кафуле наместо...

Долго време се смета дека сте попродуктивни кога ќе „избегате“ од канцеларија или од дома и ќе појдете во омиленото кафуле. Самиот факт дека...

Amazon подготвува бесплатен стриминг сервис за музика

Една од многуте услуги кои Amazon им ги нуди на корисниците е музички стриминг сервис, но иако нема официјални информации за бројот на корисници...

ВИДЕО: Слушнете како звучи вселената! NASA претвори фотографија од вселената во...

Вечерното небо отсекогаш ги инспирирало уметниците. Таинственоста на ѕвездите и оддалечените планети, можноста за постоење друг живот далеку од нас ја буди фантазијата на...

Светската здравствена организација бара ограничување на гласноста на смартфоните

Музичките интереси на миленијалците го загрозуваат нивниот слух затоа што не постои ограничување за опасно високите нивоа на бучава кои доаѓаат од нивните уреди,...

Овие шест типови музика драстично ја зголемуваат продуктивноста

Музиката не е само средство за забава. Таа може да ја зголеми креативноста и да ни помогне да станеме попрoдуктивни. Слушањето музика може да...

ВИДЕО: Музика која создава вкусни чоколадни меурчиња

Агенцијата J Walter Thompson London ја создаде првата телевизиска кампања за брендот AERO после 6 години, покажувајќи како се создаваат меурчињата на производот преку...

Instagram ќе овозможи да ставите музика на вашето Story

Instagram не запира со новите опции на својата апликација. Во четвртокот најавија дека со најновата верзија на апликацијата, корисниците ќе може да прикачуваат и...

YouTube во март идната година ќе лансира нова музичка платформа

YouTube во март идната година ќе лансира нова интернет музичка платформа наречена Remix. Платформата би требало да биде комбинација од сервисите Youtube Red и...

Вештачка интелигенција компонираше цел поп албум

Откако песната Break Free на YouTube беше преслушана околу 1,5 милиони пати, Терин Саутерн сега работи на цел албум. Она што е посебно кај...

НАЈПОПУЛАРНИ