Почетна Тагови повик

Таг: повик

ФИТР: Објавен регионален повик за финансирање проекти за справување со климатски...

0
Фондот за иновации и технолошки развој во соработка со Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП), Министерството за животна средина и просторно планирање (МЖСПП),...

Скопје Лаб објави Повик за ментори – Редизајн на јавни површини...

0
Центарот за иновации на Град Скопје, продолжува со иницијативата за редизајн на јавни површини и изработка на нови концепт дизајн проекти за простори кои...

Вкупно 45 компании аплицираа по новата скратена постапка во Фондот за...

0
Четириесет и пет домашни компании ја искористија можноста да аплицираат преку новововедената скратена „Fast track“ постапка на Јавниот повик за кофинансирани грантови за технолошки...

ФИТР: 45 компании аплицираа по скратена постапка – вкупен обем на...

0
Четириесет и пет домашни компании ја искористија можноста да аплицираат преку новововедената скратена „Fast track“ постапка на Јавниот повик за кофинансирани грантови за технолошки...

Нов повик за стартапи за влез во програма на Х Фактор...

0
 И СТАРТАП Е ОПЦИЈА! Со ова мото X Фактор Акцелератор ги повикува сите заинтересирани стартап компании да аплицираат на отворениот повик за финансиска...

Skopje Design Week 2019 со отворен повик за учесници

0
Мултидисциплинарната платформа Skopje Design Week есенва ќе го претстави своето деветто издание преку најновите достигнувања на производните компании, дизајнерите и дизајн студијата од Балканските...

Објавен ИПАРД 2 повик за преработка и маркетинг на земјоделски производи

0
Објавен е новиот јавен повик за мерката „Инвестиции во материјални средства за преработка и маркетинг на земјоделски и рибни производи“, од европската ИПАРД 2...

Над 5 милиони евра субвенции за нискобуџетни авиокомпании од август

0
Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, денеска на прес-конференција го претстави новиот повик за доделување финансиска поддршка за авиокомпании за нови дестинации од...

Отворен повикот за учество на Skopje Hackathon 2018

0
Во периодот од 22 до 24 јуни, во Јавна соба ќе се одржи Skopje Hackathon 2018 на кој учесниците преку неколку предизвици ќе изработуваат креативни...

Отворен Повикот за номинирање за годишните Награди за филантропија ОКО

0
Здружението ХОРУС го објави Повикот за номинирање за  годишните Награди за филантропија ОКО за 2017 година. Цел на Наградите за филантропија ОКО е да се препознаат и...