Почетна Тагови повреди

Таг: повреди

Откако користи роботи, во складиштата на Amazon има многу повеќе повредени...

0
Иако многу критичари се против роботизацијата и вештачката интелигенција, кои ги има во се повеќе индустрии и на луѓето им ја крадат работата, факт...

Поради мобилните телефони се почесто имаме повреди на вратот, на рбетниот...

0
Немојте да пишувате пораки додека одите, да "лајкате фотографии" или да гледате видеа. Повредите поврзани со користењето мобилни телефони се во пораст, особено кај...

Научници направија контактни леќи кои лекуваат повреди на очите

0
Во моментот кога некој има оштетена рожница или површина на окото, се покрива со мембрана направена од човечка плацента. Тоа помага да се лекува...