Почетна Тагови 3M Young Scientist Challenge

Таг: 3M Young Scientist Challenge

Четиринаесетгодишна Американка откри молекула која може да помогне за создавање лек...

0
Научниците од целиот свет забрзано работат на пронаоѓање ефикасен лек за новиот корона вирус, но едно девојче од Тексас освои награда од 25.000 долари...