Почетна Тагови Amazon

Таг: Amazon

Amazon ги претстави новите помошници – роботите Ernie и Bert

0
https://www.youtube.com/watch?v=kKsEEJPT5C8 Роботите нема да ги заменат луѓето, туку би им биле од помош во извршувањето на секојдневните задачи во складиштата и со тоа да го...

Amazon отвора нови 3.000 работни места во Италија

0
Amazon годинава ќе отвори 3.000 нови работни места во Италија на неопределено време во склоп на својот италијански план насочен кон зголемување на инвестициите...

Amazon го купува холивудското филмско студио MGM за 8,45 милијарди долари

0
Amazon го купува познатото холивудско филмско студио MGM за 8,45 милијарди долари. Преземањето на студиото ќе му донесе пристап на Amazon до најпопуларните филмови...

Amazon сака да вработи 75.000 работници

0
Компанијата Amazon сака да вработи 75.000 луѓе и одлучи да понуди бонуси за да привлече работници. Еден од тие бонуси е 100 долари плус...

Германија отвори истрага против „Амазон“ за антиконкурентска пракса

0
Германското тело за конкуренција на пазарот денеска соопшти дека покренало истрага за онлајн гигантот „Амазон“ заради потенцијални „антиконкурентски практики“, повикувајќи се на новиот закон...

Amazon ќе ги испрати првите сателити за интернет во вселената

0
Компанијата Amazon планира да покрие најголем дел од планетата Земја со пристап до интернет, а сега е еден чекор поблиску до таа цел. Имено,...

Amazon се подготвува да лансира своја криптовалута

0
Изгледа дека издавањето сопствени криптовалути наскоро ќе стане многу популарно. Имено, веќе неколку компании најавија дека би сакале да издадат сопствена криптовалута, како што...

Основачот на Amazon, Џеф Безос, се повлекува од функцијата извршен директор

0
Основачот и извршен директор на Amazon, Џеф Безос, се повлекува од функцијата извршен директор на компанијата во третиот квартал од годинава. Насместо изврпен директор,...

Amazon гради ново седиште вредно 2,5 милијарди долари

0
Компанијата Amazon планира да изгради зграда вредна 2,5 милијарди долари, во која ќе биде сместено новото седиште на компанијата. Станува збор за облакодер со...

Наскоро ќе биде реализирана првата мисија на вселенската компанија Blue Origin...

0
Се поблиску сме до првата мисија со човечки екипаж на вселенската компанија Blue Origin, која ја основаше основачот и на Amazon, Џеф Безос. Вчера...