28 C
Skopje
понеделник, август 10, 2020
Почетна Тагови Apple

Таг: Apple

Apple веќе целосно работи на 100% обновлива енергија

Минатата недела технолошкиот гигант Apple објави дека сите нивни продавници, податочни центри и канцеларии се напојуваат со 100% обновлива енергија. Како што пренесува CNN, се работи...

Новиот робот за рециклирање на Apple може да расклопи 200 iPhone...

Токму навреме за Денот на планетата Земја, Apple претстави нов робот за рециклирање, кој може да расклопи 200 телефони iPhone за само еден час....

iPhone X минатиот квартал оствари поголем профит од сите Android телефони...

Иако бројни медиуми упатени во ситуацијата во Apple тврдат дека во компанијата не се задоволни со побарувачката за iPhone X, па морале да ја...

Apple сака да воведе 13 нови емотикони за лицата со инвалидитети

Компанијата Apple предложи нови емотикони со кои сака на подобар начин да ги претстави лицата со инвалидитет. Така, корисниците на американскиот техно гигант наскоро...

Apple ќе прави тастатура отпорна на ронки, прашина и друга нечистотија

Има ли некој што не го држел лаптопот во скут и јадел додека гледал филм или проверувал што има ново на Facebook? Колку често...

Apple до крајот на годината ќе претстави поевтина верзија на MacBook...

Apple во минатите години многу не го надоградуваше својот популарен лаптоп MacBook Air, но американскиот технолошки гигант до крајот на 2018 година ќе претстави...

Samsung повторно е лидер на пазарот за паметни телефони

Компаниите IDC и Strategy Analytics речиси истовремено ги претставија своите извештаи за состојбата на пазарот за паметни телефони во последниот квартал од минатата година,...

Apple ќе се искупи за намерното забавување на iPhone со поевтини...

После признанието дека намерно ги забавувале старите модели на iPhone и добиените тужби, Apple се извини за измамата и најави дека ќе понуди многу...

Најпродаваниот технолошки уред за 2017 година е…

Некои работи очигледно никогаш не се менуваат. Особено кога станува збор за Apple. Нивните производи се прескапи. Иако се одлични уреди, ценовно се преценти,...

Apple призна дека намерно ги прави побавни старите модели на iPhone

Компанијата Apple деновиве ги потврди гласините дека нетранспарентно го забавува работењето на старите модели на iPhone. Признанието ги разочара и некои од најголемите фанови...

НАЈПОПУЛАРНИ