Почетна Тагови Bakkt

Таг: Bakkt

Сега можете да си купите кафе од Starbucks со биткоин

0
Starbucks се влучува во лудилото кое владее околу криптовалутите. Синџирот за кафе со седиште во Сиетл побара помош од Microsoft за креирање нова дигитална...