Почетна Тагови Bank of trees

Таг: Bank of trees

ФИТР: Со иновативни проекти во борба против климатски промени

0
Седум проекти добиваат поддршка во рамките на јавниот повик за справување со климатски промени 02-2, кој Фондот за иновации и технолошки развој го реализира во...