Почетна Тагови Condor

Таг: Condor

Се создава една од најголемите авиокомпании во Европа: LOT го купува...

0
Полскиот авиопревозник LOT ќе ја купи германската авиокомпанија Condor, објавија двете компании, најавувајќи создавање на водечка авиокомпанија во Европа која годишно ќе превезува повеќе...