Почетна Тагови Cosmic crisp

Таг: cosmic crisp

Научници создадоа нова сорта јаболко која во фрижидер може да стои...

0
Новата сорта јаболка наречена „космик крисп“ (Cosmic Crisp), која научниците ја развивале цели две децении и наводно може да стои во фрижидер до една...