5.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Тагови Earth Overshoot Day

Таг: Earth Overshoot Day

Годинава Земјаните ќе ги истрошат годишните природни ресурси на планетата три...

Уште една позитивна вест како резултат на пандемијата КОВИД-19. Еколошките отпечатоци на човештвото годинава се помали отколку која било година од почетокот...

Веќе ги потрошивме ресурсите на Земјата за 2019 година и сега...

Почнувајќи од вчера луѓето ќе консумираат повеќе ресурси до крајот на 2019 година отколку пто може да се регенерираат. Тоа го покажуваат податоците на...

Експертите предупредуваат: луѓето ги трошат годишните резерви на планетата Земја за...

Жителите на планетата Земја ги трошат нејзините ресурси во рекордно време, покажуваат најновите проценки. Таканаречениот Earth Overshoot Day е денот кога ќе ги потрошиме годишните...

НАЈПОПУЛАРНИ