6.5 C
Skopje
четврток, декември 12, 2019
Почетна Тагови Huawei

Таг: Huawei

Huawei во Берлин го претстави првиот 5G процесор во светот

Извршниот директор на кинескиот технолошки гигант Huawei, Ричард Ју, денес на саемот IFA во Берлин го претстави новиот процесор Kirin 990 со интегриран 5G...

Huawei потврди дека на 19 септември ќе го претстави новиот модел...

Од Huawei потврдија дека нивниот нов модел на смартфон Mate 30 ќе биде претставен во Минхен, Германија, на 19 септември во рамките на настанот...

Huawei планира да го претстави новиот Mate 30 без Android

Иако уште не е официјално потврдено, според гласините Huawei планира на средината на септември да го претстави новиот Huawei Mate 30, меѓутоа, наводно без...

Huawei планира да произведе повеќе од 2 милиони базни станици за...

Основачот на Huawei, Рен Женгфеи, најави масовно производство на 5G базни станици, кои компанијата може да ги произведува целосно самостојно. Huawei сака да биде...

Huawei го лансираше најбрзиот чип во светот базиран на вештачка интелигенција

Кинеската телекомуникациска компанија Huawei денес ги објави комерцијалните предности на својот најнов чип базиран на вештачка интелигенција, со кој им конкурира на водечките американски...

Koj e најдобриот паметен телефон во светот?

Huawei ја прими наградата за најдобар паметен телефон во светот од EISA (Expert Imaging and Sound Association), групација која опфаќа 55 најценети списанија за...

Huawei ќе добие дозвола да соработува со американските компании уште 90...

Привремената лиценца за Huawei ќе се продолжи за 90 дена, пишува Reuters, но треба да почекаат уште два дена за официјална потврда. Се очекува...

Huawei прави сопствена апликација за мапи и навигација

Се е поизвесно дека по 20 август ќе прекине соработката меѓу Huawei и Google. Корисниците кои и досега ги користеле телефоните на Huawei и...

Huawei го претстави првиот уред со својот нов оперативен систем Harmony...

Откако минатата недела официјално ги потврдија информациите за оперативниот систем кој го развивале неколку години и кој би требало да го замени Android ако...

Huawei го претстави оперативниот систем HarmonyOS (HongMeng)

Кинескиот технолошки гигант Huawei го претстави оперативниот систем HarmonyOS откако од Google потврдија дека на овој производител повеќе нема да му даваат поддршка за...

НАЈПОПУЛАРНИ