17.8 C
Skopje
вторник, октомври 4, 2022
Почетна Тагови Huawei

Таг: Huawei

Huawei планира да произведува компоненти за 5G во Европската унија

Кинеската технолошка компанија Huawei ќе произведува компоненти за 5G технологија во Европската унија ов вредност од 1 милијарда...

Huawei подготвува флексибилен телефон со шест камери и паметно пенкало

Според новите информации кои се појавија на интернет, Samsung треба да се плаши од конкуренцијата на Huawei и неговиот флексибилен...

Huawei влезе во топ 10 највредни брендови според Brand Finance

Brand Finance, водечка компанија за оценување на брендови во Велика Британија и стратешка консултантска фирма, за првпат го...

Huawei најде алтернатива за апликацијата Google Maps

Кинескиот производител на телефони Huawei ќе сорабoтува со холандската компанија за дигитално мапирање TomTom на поставувањето мапи на своите телефони, а тие...

Huawei ќе му конкурира на Teslа!

Huawei ја лансираше својата стратегија за производство на паметни автономни автомобили. Од компанијата истакнуваат дека гледаат прилика со помош на 5G/LTE-V технологија...

Huawei Y6s со поголема интелигенција и обновен дизајн пристигна на македонскиот...

Huawei во Македонија веќе го нуди најновиот модел на популарната серија Y во најприфатливата класа на паметни телефони со двојно јадро и...

HUAWEI го претставува P Smart Pro со тројна AI камера од...

Huawei го претстави HUAWEI P smart Pro - најновиот паметен телефон, со модерен дизајн и ажурирани спецификации што...

Флексибилниот телефон на Huawei ќе биде помал и поевтин

По повеќе години најави и гласини и многу концепти, минатата година флексибилните телефони станаа реалност. Samsung, Huawei, помалку познатата компанија Royole и...

Huawei испорачал 6,9 милиони 5G телефони во 2019 година

Huawei објави дека до крајот на 2019 година испорачал 6,9 милиони 5G паметни телефони. Големата продажба е резултат на преданоста на компанијатабна...

Huawei P40 ќе биде првиот телефон во светот со батерија направена...

Батериите од графен се споменуваат со години, а треба да ни овозможат поголема издржливост, пократко полнење и практично, ќе го означат крајот...

НАЈПОПУЛАРНИ