15.8 C
Skopje
вторник, октомври 4, 2022
Почетна Тагови Huawei

Таг: Huawei

Поради забраната од САД, Huawei ќе остане без чипови за своите...

Иако Huawei во текот на вториот квартал годинава го престигна Samsung и стана водечка компанија на пазарот за паметни телефони, иднината на...

Huawei стана број еден производител на смартфони во светот

Пред неколку години Huawei го претстави својот амбициозен план до 2019 година да стане прв производител на паметни телефони во светот. Оттогаш...

И Франција ќе ја забрани опремата за 5G мрежи на Huawei

После Велика Британија, и Франција се подготвува да ја укине употребата на 5G мрежата на кинеската компанија Huawei до 2028 година. Како...

Велика Британија забрани да се користи опрема на Huawei за...

Велика Британија забрани користење на опрема од кинеската компанија Huawei за изградба на британската 5G мрежа. Според планот кој го...

Huawei нуди награди од милион долари за најдобрите девелопери во светот...

Развојот на некои апликации не е ни брз, ни едноставен затоа што кога една апликација е направена и спремна за користење треба...

Huawei, Xiaomi и ZTE ги тестираат можностите на 6G во Кина

Huawei, Xiaomi и ZTE ги тестираат во Кина потенцијалните начини на примена на 6G безжичната мрежа, која треба да го надмине својот...

Huawei развива платформа за хибридни школи кои комбинираат онлајн и физичка...

Во рамките на својот проект за паметно образование Huawei Smart Education компанијата Huawei почна за развива сеопфатна дигитална платформа која овозможува т.н....

Huawei развива дијагностички систем за болните од корона вирусот базиран на...

Во соработка со Универзитетот Хуангжу и компанијата Lanwon, Huawei разви и тестираше систем базиран на технологија за вештачка интелигенција кој брзо и...

Huawei претстави 5G мрежа поддржана од вештачка интелигенција за образовните институции...

Huawei ја најави целосната комерцијализација на своето технолошко решение специјализирано за образовни институции и големи бизнис субјекти наречено НiCampus, кое ќе овозможи...

Huawei ги претстави своите нови уреди

Светскиот мобилен конгрес беше откажан поради корона вирусот, па големите компании мора да најдат други начини за да ги претстават своите најнови...

НАЈПОПУЛАРНИ