8.8 C
Skopje
сабота, декември 3, 2022
Почетна Тагови Huawei

Таг: Huawei

Huawei се подготвува да ги замени апликациите на Google со свои...

Huawei до крајот на 2019 година може да замени некои од клучните апликации на Google со сво. Добро е познато дека кинескиот...

Huawei отвори нов истражувачко-развоен 5G центар во Лондон

Huawei, компанијата која ја предводи 5G револуцијата, отвори нов истражувачки-развоен центар за 5G технологија. Тоа е првиот таков центар за развој на...

Huawei ќе претстави унапредена верзија од смартфонот на преклоп Mate X

Huawei навести дека идната година ќе претстави унапредена верзија на смартфонот на преклоп Mate X со поцврст екран и побрз процесор. Деталите...

Huawei идната година ќе ги претстави првите уреди со новиот оперативен...

Од Huawei повеќе пати нагласија дека нивниот прв избор за оперативен систем за телефоните е Android, но бидејќи никој не знае како...

Huawei го сели истражувачкиот центар од САД во Канада

Кинеската компанија Huawei го сели својот истражувачки центар од САД во Канада поради американските санкции кои ја загрозуваат нејзината работа. Директорот на...

Huawei инвестира 100 милиони евра во развој на вештачка интелигенција

Huawei во текот на наредните пет години ќе инвестира 100 милиони евра во развој на заедница која брои 200.000 програмери, 500 независни...

Huawei им нуди милијарда долари на девелоперите за да развиваат и...

Иако Huawei доби уште едно продолжување на привремената дозвола со САД, која им овозможува на идните корисници да ги користат услугите на...

Huawei доби уште 90 дена за соработка со американски компании

Нуawei деновиве ја доби третата по ред продолжена дозвола за соработка со американските компании. По тоа прашање нема ништо ново. Правилата се...

САД подготвува нова привремена дозвола за Huawei

Откако во мај годинава САД одлучи да ја заостри трговската војна со Кина и да стави некои кинески компании на црната листа,...

Huawei ќе подели 286 милиони долари бонус за своите вработени

Кинескиот телекомуникациски гигант Huawei Technologies соопшти дека планира на вработените да ик исплати вкупно 286 милиони долари во форма на бонуси на...

НАЈПОПУЛАРНИ