4 C
Skopje
недела, април 11, 2021
Почетна Тагови Pixel

Таг: Pixel

Google почнува со продажба на своите 5G телефони

Американската компанија Google соопшти дека првите модели на телефони со поддршка за 5G мрежа, Pixel 4A и Pixel, ќе бидат достапни за...

Google претстави нови Android телефони по многу пониски цени

Сундар Пичаи, извршниот директор на Google и неговиот тим денеска претставија бројни новитети на кои компанијата вредно работела во изминатите месеци, а можеби и...

НАЈПОПУЛАРНИ