Почетна Тагови Primrose Vale Farm

Таг: Primrose Vale Farm

Фарма во Велика Британија изнајмува одржливи елки за Божиќ

0
На крајот на новогодишните и божиќните празници милиони семејства во светот ги фрлаат елките, што воопшто не е одржлива традиција. Според податоци на ВВС,...