Почетна Тагови Quacquarelli Symonds

Таг: Quacquarelli Symonds

Ова се топ 10 најдобри градови за студенти во светот

0
Петото издание на глобалната аналитичка куќа Quacquarelli Symonds, која главно се занимава со едукативниот сектор, Best Student Cities Ranking, го постави Лондон на челната позиција како...