Почетна Тагови Rolls-Royce

Таг: Rolls-Royce

Rolls-Royce го прави најголемиот авионски мотор во светот

0
Компанијата Rolls-Royce соопшти дека почнала да го прави најголемиот мотор во светот наменет за авиони. Моторот се вика Ultrafan и има дијаметар од 3,5...

Ford, Airbus и Rolls-Royce прават 10.000 респиратори

0
Велика Британија нарача 10.000 респиратори од конзорциум од компании во кој членуваат Ford, Airbus и Rolls-Royce, во рамките на борбата против последиците од корона...

Rolls-Royce планира да изгради 15 мини нуклеарни реактори во Велика Британија

0
Rolls-Royce ги најави своите планови да изгради, да инсталира и да управува со 15 мини нуклеарни реактори во Велика Британија, а првиот треба...

Rolls Royce го претстави најбрзиот електричен авион во светот

0
Rolls-Royce на аеродромот Глоучестершир го претстави својот електричен авион, кој наводно е најбрзиот во светот и постигнува брзина поголема од 480 км/ч исклучиво на...

ВИДЕО: Компанијата Aston Martin направи спортски летачки автомобил

0
Компанијата Aston Martin на саемот за летачки превозни средства Farnborough Airshow претстави концепт за летачки автомобили наречен Volante Vision, кого го нарекуваат уште и...

Rolls-Royce направи робот-лебарка кој ќе ги поправа моторите на авионите

0
Со намера да го револуционизира начинот на кој се одржуваат и се поправаат моторите, компанијата Rolls-Royce направи минијатурен робот0лебарка, кој ќе може да се...