-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови ŠKODA

Таг: ŠKODA

Новиот ŠKODA KAMIQ ја доби наградата „Златен волан“

ŠKODA KAMIQ ја доби наградата „Најдобро возило под 25 000 евра“– една од 11-те награди „Златен волан“ доделени од германското автомобилско списание...

Новата ŠKODA OCTAVIA – висока технологија, врвен дизајн и поголема практичност

Уште подобра, попросторна, поемотивна и со подобра поврзаност од било кога, со претставувањето на четвратата генерација на својот бестселер, ŠKODA достигнува нова...

ŠKODA KODIAQ, OCTAVIA SCOUT и SUPERB – најдобри возила со погон...

Трикратен успех за ŠKODA во овогодишниот избор за најдобри автомобили со погон на сите тркала. Читателите на германското списание за автомобили Auto Bild Allrad...

ŠKODA повторно ја одбрани WRC 2 титулата

На годишната прес конференција на ŠKODA Motorsport во Прага се прослави освојувањето на WRC 2 шампионатот за возачи, како и за совозачи трет пат...

НАЈПОПУЛАРНИ