Почетна Тагови Sprint

Таг: Sprint

Компанијата Sprint ќе стартува 5G мрежа во шест градови во САД...

0
Компанијата Sprint најави дека до 2019 година планира да воведе 5G мрежа во шест градови во САД и тоа Атланта, Чикаго, Хјустон, Далас, Лос...