Почетна Тагови Tesla

Таг: Tesla

Импресивно видео од автопилотот на Илон Маск

0
Дел од сопствениците на автомобили на Teslа веќе некое време уживаат во можностите на софтверот Full Self-Driving Beta, со кој возилата можат да управуваат...

Автомобилите на Tesla oтсега може да се купат со биткоин

0
Љубителите на Tesla сега можат да си купат автомобил со биткоин, изјави основачот на компанијата, Илон Марс. Маск, кој е познат како ентузијаст за...

Маск повеќе не е извршен директор на Teslа, отсега е нејзин...

0
Tesla поминува низ кадровски промени, но сигурно не такви кои би ви паднале на памет. Имено, шефот на Teslа, Илон Маск, повеќе не е...

Џеф Безос повторно е најбогат човек во светот

0
Џеф Безос повторно е најбогатиот човек во светот според индексот на милијардери на Bloomberg. Имено, акциите на Teslа падна за 9% вчера, па Илон...

Маск со само една објава на Twitter ја собори цената на...

0
После наглиот скок на цената, вредноста на биткоин уште пострмоглаво се намали отако милијардерот Илон Маск објави твит дека цените се превисоки. Сопственикот на...

Илон Маск повеќе заработи од биткоинот, отколку од автомобилите

0
Компанијата Tesla предизвика потрес на пазарот кога објави дека купува биткоин во вредност од 1,5 милијарди долари. Тој потег ја катапултираше цената на најпознатата...

Илон Маск инвестираше 1,5 милијарди долари во биткоин и цената на...

0
Најпознатата и најпопуларна криптовалута, биткоин, вчера постигна уште еден рекорд на сите времиња достигнувајќи цена од 43.000 долари, покажуваат податоците на порталот CoinMarketCap. Причината...

Илон Маск ќе произведува автомобили со помали димензии за европскиот пазар

0
Илон Маск ги откри потенцијалните планови на Teslа, кои вклучуват развој на нови електрични автомобили со помали димензии дизајнирани од европски дизајнери и наменети...

Илон Маск во Австралија гради батерија со колосални пропорции

0
После Јужна Австралија, уште една австралиска сојузна држава, Викторија, сака да изгради огромна батерија која би придонела за премин на одржливи извори, складирање и...

Се оствари желбата на Илон Маск – избрани корисници на Tesla...

0
Илон Маск со години ја потенцира својата желба автомобилит ена неговата компанија Tesla да станат целосно самостојни и од точка А до точка Б...