8.8 C
Skopje
сабота, декември 3, 2022
Почетна Тагови Uber

Таг: Uber

Hyundai и Uber претставија летачко такси

Компаниите Uber и Hyundai на саемот за потрошувачка електроника CES во Лас Вегас претставија летачко такси кое би можело да ги смени...

Uber го претстави својот нов дрон за достава на храна

Uber се подготвува да ја тестира својата нова услуга за достава на храна со дронови, која ќе биде дел од сервисот Uber...

ВИДЕО: Uber ја претстави иднината на урбаниот транспорт

Ако се оди според планот, летачките такси на Uber Air ќе почнат да летаат во Далас, Лос Анџелес и во Мелбурн во 2023 година,...

Летачките такси на Uber пристигнуваат во Австралија

Познатиот сервис за споделување превоз Uber веќе подолго време работи на развојот на летачки такси Uber Air, а како трет пилот-град после Далас и...

Uber ги објави првите резултати по излегувањето на берза – во...

Пред излегувањето на берза, Uber ги предупреди инвеститорите на тоа дека постои можност компанијата некогаш да не биде профитабилна. Вчера Uber ги објави првите резултати...

Uber планира флота од скутери и велосипеди кои сами ќе возат...

Uber се подготвува за радикални промени на пазарот за транспорт кои се очекуваат во текот на следните години. Американската компанија веќе го револуционизираше пазарот...

Летачките автомобили пристигнуваат во 2023 година

Додека учесниците на Саемот за потрошувачка електроника во Лас Вегас (CES 2019) најавија дека им требаат уште неколку години за да ги лансираат првите...

Uber наскоро излегува на берза – вредноста би можела да достигне...

Uber наскоро треба да се најде на берза, а банките сметаат дека пазарната вредност на оваа компанија при отворање на ИПО може да достигне...

Uber почна да изнајмува електрични скутери

Кога Uber на почетокот на годинава го купи стартапот за изнајмување велосипеди JUMP, стана јасно дека по глобалната услуга на споделување автомобили, која ги...

Вештачка интелигенција ќе ги препознава пијаните патници во такси

Пијаните патници многу често се вистински кошмар за возачите на такси возила затоа што никогаш не можат да бидат сигурни како ќе се однесува...

НАЈПОПУЛАРНИ