Почетна Тагови Египет

Таг: Египет

Во Египет откриен изгубениот Златен град

0
https://www.youtube.com/watch?v=yiUZjOIm-WU Археолошка мисија предводена од познатиот египетски археолог Захи Хавас направи големо откритие во Луксор и го пронајде Златниот град стар 3.000 години. Со тоа...

Египет го сведе корона вирусот на минимум и сега повикува туристи...

0
Египет е безбедна дестинација за туристите затоа што строгите мерки го сведоа бројот на заразени со корона вирусот на минимум во ова најпопуларно одморалиште...

Маск објави дека пирамидите во Египет ги изградиле вонземјани

0
Сопственикот на Teslа и на Space X повторно дигна прашина со своите објави на Twitter. Имено, овојпат иноваторот напиша дека вонземјани ги изградиле пирамидите...

Арапи во Хрватска сакаат да градат ресорт вреден милијарда евра

0
Проектот Mavrijan Luxury Resorts беше претставен на средината на јули, а деновиве во Улцињ треба да дојдат заинтересираните инвеститори од Катар и од Египет....

Арапи во Црна Гора сакаат да градат ресорт вреден милијарда евра

0
Проектот Mavrijan Luxury Resorts беше претставен на средината на јули, а деновиве во Улцињ треба да дојдат заинтересираните инвеститори од Катар и од Египет....

Кипар и Египет градат прв подводен гасовод

0
Кипар и Египет потпишаа договор за изградба на првиот гасовод и транспорт на природен гас од Кипар по дното на Средоземно Море до Египет –...

Египетски студенти направија автомобил кој наместо гориво троши воздух

0
Група египетски студенти направија возило за еден човек дизајнирано како решение з се повисоките цени на горивата и промовирање на чистата енергија. Ова возило...

Во Египет ќе се отвори најголемиот соларен парк во светот

0
Египет долго време користи фосилни горива. Речиси 90% од електрицичната енергија се добива од нафта и природен гас. Освен тоа, земјата дава и субвенции...

Во Египет се гради најголемиот соларен парк во светот

0
Проектот Benban Solar Park, кој се очекува да има капацитет од 1,6 до 2 GW соларна енергија до средината на 2019 година, на Египет...