Почетна Тагови ефикасност

Таг: ефикасност

Кратката дремка на работа е поефикасна од пиењето кафе

0
Што можете да направите која сте на попладневен состанок и не можете да ги држите очите отворени и само сакате да ја потпрете главата...

Зошто осумчасовното работно време не функционира?

0
Настанато е во текот на Индустриската револуција, кога се гледало да се намали бројот на часови кои работниците морале да ги одработат во фабрика....

Google две години анализираше 180 тимови – најдобрите ги имале овие...

0
Google сакаше да знае зошто некои тимови во компанијата се поуспeшни од другите. Пред оваа студија, како и многу други организации, од Google верувале...

HTC отпушта една четвртина од вработените

0
Во соопштение за печат од HTC најавија оптимизација на производната организација во Тајван, која би требало да овозможи поефикасно и пофлексибилно управување со ресурсите,...

Невролог објаснува зошто вашата прва идеја ретко кога е најдобрата

0
Наречете го тоа ефикасност или мрзеливост - но, мозокот не сака да троши многу енергија. Побарајте од мозокот да реши некој проблем и ќе...

Четири совети за водење на ефикасен маркетинг!

0
Во светот на дигиталниот маркетинг, времето е клучно. Да се доставaт содржини и добро дизајнирани маркетинг кампањи за компании чиј број на клиенти постојано...

Осум совети како да го подобрите фокусот при работењето

0
Фокусот е еден од клучните нешта за напредок во работењето бидејќи без него сме склони кон грешки, лоши одлуки, спори сме и произведуваме неквалитетни...

Осум чекори за да бидете фокусирани и посветени на своите цели...

0
Остварувањето на целите најчесто бара напорна работа. Дури и кога работите на проект исполнети со страст и желба да го завршите успешно социјалните мрежи,...

Двеминутно правило за да престанете да ги одложувате обврските

0
Сте слушнале ли за овој метод кој ќе ви помогне да ги надминете лошите навики на одложување во само две минути? Луѓето постојано се интересираат...

10 одлични совети за оние кои работат од дома

0
Работењето од дома може да биде супер, но исто така може да ви донесе доста предизвици. За среќа, добрите навики можат да ви помогнат...