4 C
Skopje
понеделник, декември 9, 2019
Почетна Тагови инвестиција

Таг: инвестиција

Алкалоид инвестира 1,8 милиони евра во фабриката во Србија

„Алкалоид“ АД Скопје континуирано вложува во освојување поголемо пазарно учество на постојните и нови пазари во странство. За таа...

Иван Мрвош, хрватскиот изумител на паметните клупи, прими нова инвестиција од...

Иван Мрвош, основачот и директор на Include, се пофали со нова инвестиција на Facebook, нагласувајќи дека е тоа битен ден за неговата компанија. Стартапот...

Арапи во Хрватска сакаат да градат ресорт вреден милијарда евра

Проектот Mavrijan Luxury Resorts беше претставен на средината на јули, а деновиве во Улцињ треба да дојдат заинтересираните инвеститори од Катар и од Египет....

Арапи во Црна Гора сакаат да градат ресорт вреден милијарда евра

Проектот Mavrijan Luxury Resorts беше претставен на средината на јули, а деновиве во Улцињ треба да дојдат заинтересираните инвеститори од Катар и од Египет....

Volkswagen сака да купи удел во Teslа

Извршниот директор на Volkswagen, Херберт Дајс, е заинтересиран за купување на удел во компанијата на Илон Маск, Teslа, првенствено поради технологијата, батериите и софтверот....

Алкалоид инвестира 11 милиони евра во проширување на производството

Посветеноста на перманентниот раст и развој, следењето на трендовите и најновите достигнувања во сферата на фармацијата, се главните причини поради кои во изминативе дваесет...

Алкалоид инвестира во Словенија

Алкалоид АД Скопје изврши дополнително вложување во постојното друштво во Република Словенија по пат на зголемување на основната главнина. Од компанијата информираат дека вложувањето се...

Нов тренд – во што инвестираат богатите американски семејства?

Шумите и зелените површини се привлечна инвестиција за богатите американски семејства. Тој тренд зема толкав замав што Банката на Америка, мултинационалната инвестициска банка, основаше...

Милиони евра нови инвестиции во паметните клупи на младиот Хрват Иван...

Хрватскиот стартап Include на младиот иноватор Иван Мрвош неодамна го прослави својот петти роденден, а денес оваа компанија од страна на независна ревизорска куќа беше...

Hyundai инвестираше 80 милиони евра во хрватскиот стартап Rimac Automobili!

Најпознатиот хрватски стартап, Rimac Automobili, ја договори досега најголемата инвестиција од своето основање и воедно најголемата инвестиција во некој хрватски стартап досега. Hyundai Motor...

НАЈПОПУЛАРНИ