1.6 C
Skopje
понеделник, јануари 20, 2020
Почетна Тагови инвестиција

Таг: инвестиција

Нов тренд – во што инвестираат богатите американски семејства?

Шумите и зелените површини се привлечна инвестиција за богатите американски семејства. Тој тренд зема толкав замав што Банката на Америка, мултинационалната инвестициска банка, основаше...

Милиони евра нови инвестиции во паметните клупи на младиот Хрват Иван...

Хрватскиот стартап Include на младиот иноватор Иван Мрвош неодамна го прослави својот петти роденден, а денес оваа компанија од страна на независна ревизорска куќа беше...

Hyundai инвестираше 80 милиони евра во хрватскиот стартап Rimac Automobili!

Најпознатиот хрватски стартап, Rimac Automobili, ја договори досега најголемата инвестиција од своето основање и воедно најголемата инвестиција во некој хрватски стартап досега. Hyundai Motor...

Мате Римац: Уште еден голем инвеститор ќе инвестира во Rimac Automobili

Електрични, автономни, споделени - тоа е иднината на автомобилите во наредните неколку децении, прашање е дали Хрватска ќе ја заболиколи инвестицискиот бран или ќе...

South Central Ventures инвестираше во хрватскиот стартап AdScanner

Sоuth Central Ventures, со вкупен капитал од 40 милиони евра, го препозна потенцијалот на уникатната технологија на хрватскиот стартап AdScanner, кој прави биг дата...

Bellabeat е втора најголема инвестиција во хрватски стартап после Rimac Automobili

Хрватскиот стартап Bellabeat во јуни минатата година примил инвестиција од 12,5 милиони евра од AOL Ventures. Ова не е најголема инвестиција во хрватски стартап лани...

Huawei инвестира 20 милијарди долари во развој на вештачка интелигенција

Кинеската компанија Huawei во изминатите неколку години порасна од речиси непознат производител на потрошувачка електроника во вториот најголем производител на паметни телефони во светот...

Facebook ќе инвестира 300 милиони долари во новинарство

Од социјалната мрежа Facebook соопштија дека ќе инвестираат 300 милиони долари во текот на наредните три години во различни проекти врзани за новинарството за...

Нов светски хотелски бренд во Македонија! „Хилтон“ се отвора на 1...

Лоциран покрај кејот на реката Вардар близу мостот „Близнак“ во општина Аеродром, хотелот “Double Tree by Hilton" е најновиот  во хотелската понуда во Скопје....

Македонско-британскиот стартап Cognism собра 3 милиони во нова рунда инвестиции

Cognism, платформата за забрзување на продажбата коja на организациите им дава поинтелигентен начин во барањето на квалификувани клиенти (prospecting), вчера објави дека затвориле  3...

НАЈПОПУЛАРНИ