Почетна Тагови истражувачки центар

Таг: истражувачки центар

Илон Маск сака да отвори истражувачки центар во Кина за да...

0
Американскиот производител на електрични автомобили, Tesla, во сопственост на иноваторот Илон Маск, планира да отвори центар за изтражување и дизајн во Кина за да...

Huawei го сели истражувачкиот центар од САД во Канада

0
Кинеската компанија Huawei го сели својот истражувачки центар од САД во Канада поради американските санкции кои ја загрозуваат нејзината работа. Директорот на компанијата, Рен...

Uber отвора центар за развој на летачки автомобили во Париз

0
Uber најави отворање на истражувачки центар  - Advanced Technology Center (ATCP) во Париз, каде што во наредните 5 години ќе се развива технологија за...