Почетна Тагови ЛЕД

Таг: ЛЕД

ЛЕД маска за лице зборува и се смее наместо вас

0
Со оглед на состојбата во светот изгледа дека маските за лице ќе ги носиме подолг период, па затоа носењето маски можеби треба да го...

Пожарите во Амазонијa го забрзаа топењето на ледот на Андите

0
Пожарите во амазонските прашуми веројатно го забрзаа топењето на ледот на Андите, потенцијално загрозувајќи го снабдувањето со вода за десетина милиони луѓе, објавија научниците....

Ситуацијата е уште поалармантна – научниците предвидуваат огромно покачување на нивото...

0
Долго време се веруваше дека нивото на светските мориња и океани до 2100 година ќе се зголеми поради топењето на ледот. Научниците претходн предвидуваа...

Таинствената дупка која се отвора во мразот на Антарктикот може да...

0
На почетокто ан 70-тите години од минатиот век, кога сателитите почнаа да прават фотографии од Земјата, беше забележана таинствена дупка во еден од сезонските...

Овие женски чанти решаваат долгогодишен проблем – секогаш ќе можете да...

0
Основачот и дизајнер на компанијата FABRIKK, Кејт Пирсон, со својот најнов производ решава еден долгогодишен проблем на сите жени кои постојано претураат по чантата,...

Гренланд се топи побрзо отколку што мислеа научниците – не може...

0
Едно ново истражување покажа дека масивните ледени брегови на Гренланд се топат побрзо отколку што мислеа научниците. Освен тоа, истакнуваат дека веројатно е премногу...

Brake Free X е паметно светло за моторцикли

0
Brake Free е паметно ЛЕД светло кое се пали при кочење и ја подобрува видливоста на моторџиите. Се поставува на задниот дел на секоја обична...

Samsung најави чудо – Galaxy X со три екрани?

0
Samsung би можел наскоро да претстави нов телефон Galaxy X, кој би можел да има ЛЕД екран. Кога целосно ќе се отвори екранот на телефонот...

Ракавици за велосипедисти со ЛЕД сигнали покажуваат дали вртите

0
Zackees ракавиците кои покажуваат ЛЕД сигнали се најубавиот гаџет за велосипедисти. Ракавиците се уникатна комбинација на мода и технологија и имаат посебни ЛЕД светла...

Во наредните 200 години нивото на морињата ќе се покачи за...

0
Нивото на морињата и океаните во наредните два века ќе се зголеми за од 0,7 до 1,2 метри дури и ако владите стават крај...