Почетна Тагови онлајн шопинг

Таг: онлајн шопинг

Експертите сметаат дека за пет години отсега ќе снема 2/3 од...

0
Поради пандемијата, а особено поради карантините цветаат онлајн бизнисите. Дури и постарата популација почна да нарачува продукти онлајн. Некогаш по евтина немаркирана облека се...

Amazon отвора уште 100.000 работни места поради се поголемата побарувачка за...

0
Поради силниот пораст на побарувачката за онлајн купување во текот на пандемијата на корона вирусот, американскиот е-трговец, гигантот Amazon, објави дека во САД и...

Додека глобалната економија тоне, основачот на Amazon, Џеф Безос, секој ден...

0
Пандемијата на корона вирусот ги затвори луѓето дома и ги промени нивните навики. Наместо одење во продавница, тие најголем дел или целата набавка на...

Истражување на „Еуростат“: Македонците избегнуваат да купуваат на интернет

0
Еден од четворица граѓани во ЕУ избегнува откривање лични податоци на социјалните мрежи поради безбедност, покажува истражувањето на „Еуростат“ за употребата на информатичко-комуникациските технологии...

Американците на Црн петок потрошија рекордни 7,4 милијарди долари на онлајн...

0
Американците овој Црн петок преку интернет потрошија рекордни 7,4 милијарди долари, додека помал број луѓе отидоа на класичен шопинг. Тој износ се приближи до...

За само еден час вчера на Alibaba се продадоа производи во...

0
Кинеските потрошувачи вчера потрошија милијарди долари само во пррвите часови од Денот на самците, најголемиот шопинг настан во светот, на чие отворање настапи американската...

Седум совети како безбедно да купувате на Интернет

0
Сите што купуваат подароци во последен час често купуваат на Интернет. Со толку различни интернет-трговци и сервиси, не е изненадување дека покрај легалните и...

ВИДЕО: Со ZozoSuit се што ќе нарачате онлајн совршено ќе ви...

0
Доколку некогаш сте нарачале нешто онлајн, знаете колку често се разочарувате кога некое парче облека или чевли не ви стојат како што сте очекувале....