Почетна Тагови прегорување од работа

Таг: прегорување од работа

Светската здравствена организација го прогласи „прегорувањето од работа“ за вистинска болест

0
Здравствени експерти од целиот свет препорачуваа „прегорувањето од работа“ да биде признаено како вистинска болест. Со децении наназад експертите дебатираат како да се дефинира...