8 C
Skopje
петок, декември 4, 2020
Почетна Тагови продажба

Таг: продажба

Huawei го продава Honor за 15 милијарди долари

Во последно време на интернет кружеа инфромации сека Huawei размислува за продажба на својот бренд Honor, кој е познат по ценовно пристапните...

Корона вирусот предизвика драстичен пад на продажбата на автомобили кој не...

Регистрацијата на нови автомобили во Франција падна за 72% во март годинава затоа што салоните за автомобили на средината на месецот по...

Американците на Црн петок потрошија рекордни 7,4 милијарди долари на онлајн...

Американците овој Црн петок преку интернет потрошија рекордни 7,4 милијарди долари, додека помал број луѓе отидоа на класичен шопинг. Тој износ се...

„Фершпед“ ја продава винаријата „Сковин“ за 3,35 милиони евра Одборот на директори на „Фершпед" АД Скопје донел одлука...

Huawei докажа дека може и без Американците – компанијата руши рекорди...

На средината на годината кинескиот гигант Huawei се најде во проблеми поради санкциите наметнати од САД. Но, тоа не влијаеше на работата...

10 психолошки трикови кои ќе ви ја подобрат онлајн продажбата (2...

И најмалиот поттик за купувачите честопати е доволен за неодлучните да се одлучат да купат нешто. Дали купувачот ќе се одлучи да купи нешто...

Кој е најпродаваниот паметен телефон во светот?

Неделава беа објавени податоците за состојбата на глобалниот пазар за паметни телефони и за најпродаваните смартфони минатата година во светот. Според тие податоци, на...

Pinterest излегува на берза – вредноста е проценета на 12 милијарди...

Социјалната мрежа Pinterest за својата јавна иницијална понуда одреди почетна цена од 15 до 17 долари по акција, што значи дека вредноста на компанијата...

Tip of the Week – Маркетинг и Продажба

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Apple ќе ги намали цените на iPhone за да се зголеми...

Директорот на Apple, Тим Кук, навести дека компанијата сака да ги намали цените на iPhone на некои места за да се подобри продажбата на...

НАЈПОПУЛАРНИ