Почетна Тагови стартапи

Таг: стартапи

Првата стартап конференција Pitch. Match. Grow. на 26 и 27 февруари...

0
PwC и Македонска берза организираат стартап конференција Pitch.Match.Grow. што ќе се одржи на 26 и 27 февруари, во хотел Мериот, Скопје. Учесниците ќе...

Нов јавен повик на ФИТР “Стартапувај2“ – зголемен буџет од 1,5...

0
Фонд за иновации и технолошки развој објави нов јавен повик за стартап компании. Презентацијата на инструментот на ФИТР кој е наменет за финансиска поддршка на фирми...

Поради страв од киднапирање старапите во Мексико не сакаат јавно да...

0
Во светот на стартапите има огромна конкуренција, а секој успех од типот на нова инвестиција, договорена соработка и добра продажба компаниите сакаат да го...

Битола станува плоден полигон за стартап идеи на млади

0
Дваесет млади учесници на настанот за акцелераторската програма од проектот Employouth ги претставија своите иновативни бизнис планови пред комисијата на евалуатори и потенцијални инвеститори...

Бизнис Акцелераторот УКИМ го одржа својот прв DEMO DAY

0
Бизнис акцелераторот УКИМ го одржа својот прв DEMO DAY како официјален завршен настан на првата акцелераторска програма. Во неа учестуваа шест стартап компании и...

Александар Стамболиев: Најдобрите идеи во Бизнис Aкцелераторот УКИМ (БАУ) ќе добијат...

0
Од почетокот на годинава започна со работа Акцелераторот УКИМ, кој е сместен во Центарот за трансфер на технологии и иновации - ИНОФЕИТ. 6-те стартапи кои...

Иван Штериев: Македонска Берза ја донесе Funderbeam платформата за групно финансирање...

0
Funderbeam е crowdfunding платформа која е развиена во Естонија за финансирање на стартапи и мали и средни претпријатија, кои во актуелните услови на домашниот...

Акцелераторот УКИМ во сабота ја завршува еднонеделната “Booster Week” со студeнти...

0
Акцелераторот УКИМ организира презентација во сабота во 13:30 часот во Техничкиот кампус на УКИМ по завршување на еднонеделниот настан “Booster week – Developing Entrepreneurship...

Десет највредни стартапи во светот основани од студенти

0
Претприемачите често имаат пропаднати бизниси додека не го создадат вистинскиот. Но, има и многу такви со посебна вродена дарба за бизнис и таленти кои...

Лондон е на прво место во Европа по инвестициите во стартапи

0
Лондон ја задржа лидерската позиција во Европа што се однесува на финансирањето на технолошките компании, покажуваат податоците објавени пред некој ден. Според податоците на...