Почетна Тагови хакери

Таг: хакери

Објавен список со 10 најопасни славни личности за пребарување на интернет

0
Од компанијата која се занимава со безбедносна заштита на оперативни системи McAfee за најопасна славна личност на интернет ја означија актерката Ана Кендрик. Имено,...

Америка дава награда од 10 милиони долари за информации за хакерите...

0
Минатите претседатеслки избори ди обележа скандалот со протекување лични податоци за гласачите преку компанијата Cambridge Analytica, лажните вести кои се ширеа преку социјалните медиуми...

Работата од дома ги прави луѓето полесни мети за хакерите. Еве...

0
Постојат едноставни чекори кои можете да ги преземете за да го ограничите ризикот од хакерски напади додека работите од дома во текот на пандемијата...

Хакерите продаваат 30 милиони лични податоци од кредитни картички на...

0
После пробивањето на заштитата на податоците од кредитните картички која се случи во синџир продавници на источниот брег на САД, неделава беше откриена продажба...

Паниката околу корона вирусот се користи за ширење компјутерски вируси

0
Опасниот корона вирус кој Светската здравствена организација вчера го прогласи за глобална криза затоа што е потврдено дека се шири надвор од Кина предизвика...

Овие се најлошите лозинки за 2019 година

0
Секоја година компаниите за безбедност објавуваат список со најлошите лозинки со кои корисниците ги штитат своите профили и тој список повеќе или помалку е...

Руските хакери испратија предупредување до Јапонија – да биде спремна за...

0
Јапонија се подготвува за Летните олимписки игри кои ќе се одржат во Токио. Организацијата на една таква манифестација носи бројни предизвици, а еден од...

Apple пет пати ги зголеми наградите за хакерите кои ќе најдат...

0
Компанијата Apple многукратно го зголеми износот кој ќе го добијат хакерите кои ќе пронајдат слаби точки на нивните уреди на дури 1 милион долари,...

Ова се најлошите лозинки за 2018 година

0
Кога замислуваме како некој хакер ги пробива нашите лозинки, најчесто замислуваме некој компјутерски гениј кој стои пред неколку монитори и се обидува стотици пати....

Седум совети како безбедно да купувате на Интернет

0
Сите што купуваат подароци во последен час често купуваат на Интернет. Со толку различни интернет-трговци и сервиси, не е изненадување дека покрај легалните и...