Почетна Тагови 100 милијарди долари

Таг: 100 милијарди долари

Xiaomi надмина пазарна вредност од 100 милијарди долари

0
Основачот на Xiaomi, Леи Јун, може конечно да се радува откако кинескиот производител на паметни телефони достигна пазарна вредност од над 100 милијарди долари....