Почетна Тагови 777-x

Таг: 777-x

Boeing го покажа својот најнов авион со крила кои се свиткуваат

0
Новиот 777x на Boeing не беше прикажан на Paris Air Show, но компанијата сепак му го покажа својот најнов авион на светот. Тие објавија...