Почетна Тагови AECOM

Таг: AECOM

Паметни семафори во Велика Британија им кажуваат на возачите со...

0
Наскоро во Велика Британија ќе се тестираат паметни семафори. Семафорите на возачите ќе им кажуваат со која брзина да возат за да стигнат да...