Почетна Тагови Apple

Таг: Apple

Apple претстави три нови компјутери со сопствен M1 процесор

0
Apple претстави три нови Mac компјутери кои имаат целосно нов процесор - процесорот M1 procesor. Станува збор за Mac mini, MacBook Air и MacBook...

Koj е најпродаваниот телефон во светот?

0
Познатата компанија за аналитика на пазарот Canalys ги објави податоците за десетте најпродавани паметни телефони во третиот квартал од годинава. Иако меѓу најпродаваните 10...

Apple го најави настанот One Mоre Thing за 10 ноември

0
Apple најави уште еден настан кој го нарекоа One More Thing — кој е закажан за 10 ноември и на кој веројатно ќе ги...

Apple претстави четири нови модели на iPhone, сите со поддршка за...

0
На виртуелна конференција Apple претстави четири нови модели на iPhone со екрано од 5,4 до 6,7 инчи и цени од 699 до над 1.000...

Apple во вторник претставува нови модели на iPhone

0
Новите гласини кои се појавија на интернет неделава горе-долу потврдија се што се зборуваше досега за новите модели на iPhone. Уште малку и ќе...

Apple официјално објави кога ќе ги претстави новите модели на iPhone

0
Откако на виртуелна конференција одржана во септември не претстави нови модели на телефони, љубителите на компанијата со нетрпение ја очекуваат официјалната објава на датумите...

Идниот месец Аpple ќе го претстави најмалиот iPhone досега – iPhone...

0
Некаде во октомври се очекува Apple да ја претстави својата најнова серија на iPhone, iPhone 12. Од протечените информации по медиумите дознаваме дека во...

Apple претстави нова генерација Apple Watch и нови модели на iPad

0
Иако Apple го одложи претставувањето на новите модели на iPhone, најверојатно за октомври, компанијата не се откажа од традицијата на септемвриски конференции и вчера...

Apple го најави својот традиционален настан на 15 степември кога ќе...

0
Apple објави дека на 15 септември ќе се одржи нивниот традиционален есенски настан, на кој ќе бидат лансирани новите уреди како Apple часовници, iPhone...

Apple и Google ќе овозможат следење на ширењето на корона вирусот...

0
За да може да се следи ширењето на заразата Apple и Google во мај активираа нови API кои разменуваат клучеви меѓу мобилните телефони кои...