Почетна Тагови Hyundai

Таг: Hyundai

Погледнете го небесниот спектакл на Hyundai со кој го собори Гинисовиот...

0
https://www.youtube.com/watch?v=ead2Efblvxk Hyundai на крајот на минатиот месец на кинескиот пазар го лансираше својот бренд за луксузни возила Genesis и по тој повод јужнокорејската компанија направи...

Возилото Tiger X1 на Hyundai вози и оди по Земјата, но...

0
Hyundai претстави концепт на ново автономно возило наречено Tiger X1, кое претставува платформа за возење на сите видови терени и надминување на сите препреки...

Hyundai сака да го купи производителот на револуционерните роботи Boston Dynamics

0
Boston Dynamics, компанијата која произведува роботи како кучето Spot, наскоро може да се најде во рацете на Hyundai, пренесува Bloomberg reports. Според извоири блиски...

Hyundai најави нов бренд на електрични автомобили Ioniq

0
Иако аналитичарите имаат различно мислење за продажбата на електрични автомобили и дали ќе ја надмине продажбата на бензинци и дизелаши, автомобилските компании сметаат дека...

Hyundai и Uber претставија летачко такси

0
Компаниите Uber и Hyundai на саемот за потрошувачка електроника CES во Лас Вегас претставија летачко такси кое би можело да ги смени навиките на...

Hyundai откри нови детали за супертајниот проект на кој работи со...

0
Hyundai со хрватската компанија Rimac Automobili на младиот иноватор Мате Римац работи на супертаен проект, односно лимитирана серија спортски автомобили.Во мај годинава Hyundai и...

Hyundai развива екрани осетливи на допир кои ќе стојат на местото...

0
Автомобилите стануваа се понапредни во секој поглед, а од Hyundai порачуваат дека немаат проблеми со тоа. Всушност, спремни се да одат чекор подалеку од...

Hyundai патентираше технологија за отклучување на автомобилите со отпечаток

0
Последните години биометријата целосно го замени класичниот начин на отклучување на телефоните со пин, лозинка, шема и слично. Наместо да внесуваме броeви денес е...

Hyundai отвори виртуелен салон за автомобили на Amazon

0
Hyundai и Amazon ги здружија силите за да направат виртуелен салон за автомобили во делот за продажба на автомобили Amazon Vehicles. Нема да можете...

Hyundai направи посебни воздушни перничиња за автомобили со подвижен покрив

0
Воздушните перничиња денес ги има во секој автомобил и се активираат при каков било судир. Но, има одредени ситуации кога воздушните перничиња не можат...