Почетна Тагови IPhone

Таг: iPhone

Apple прави магнетен полнач за својот iPhone

0
Apple наводно развива нов магнетен полнач за својот iPhone, кој ќе се прикачува на задниот дел од телефоните со помош на MagSafe. Иако некои...

Слушнете како изгледа акапела изведба на звуци од Windows и iPhone

0
Корисниците на компјутери кои работат на Windows и на оперативниот систем на Apple веројатно и во сон можат да препознаат некои звуци ко ги...

iPhone ќе можете да го отклучите и со маска на лице

0
Apple работи на надградба на iOS која ќе овозможи отклучување на iPhone преку Face ID дури и ако носите заштитна маска. Face ID, системот...

Познато е кога ќе пристигне првиот iPhone кој ќе се преклопува

0
Неодамна пишувавме за плановите на Apple за 2021 година и iPhone 13, а сега на интернет веќе се појавија и гласини за некои...

Apple во вторник претставува нови модели на iPhone

0
Новите гласини кои се појавија на интернет неделава горе-долу потврдија се што се зборуваше досега за новите модели на iPhone. Уште малку и ќе...

Apple официјално објави кога ќе ги претстави новите модели на iPhone

0
Откако на виртуелна конференција одржана во септември не претстави нови модели на телефони, љубителите на компанијата со нетрпение ја очекуваат официјалната објава на датумите...

Apple го најави својот традиционален настан на 15 степември кога ќе...

0
Apple објави дека на 15 септември ќе се одржи нивниот традиционален есенски настан, на кој ќе бидат лансирани новите уреди како Apple часовници, iPhone...

Apple подготвува 75 милиони 5G iPhone телефони за годинава

0
Apple побара од доставувачите да направат најмалку 75 милиони 5G iPhone телефони за подоцна годинава, како и нови модели на Apple Watch, нов iPad...

Apple сега вреди над 2 трилиони долари

0
Apple стана првата американска компанија која го надмина прагот од 2 трилиони долари. Станува збор за замислен праг, но многу битен и доказ дека...

Apple во март ќе претстави нискобуџетен iPhone

0
Apple и официјално е подготвен да се врати на пазарот за нискобуџетни мобилни телефони по пауза од четири години. Компанијата планира да почне со...