Почетна Тагови Kickstarter

Таг: Kickstarter

Tip of the Week досега го поддржаа читатели од цел свет...

0
Досега Tip of the Week го поддржаа читатели од целиот свет и се собрaни околу 1.400 долари Приказната која ја гради тимот на Tip of...

TIP OF THE WEEK од денеска е на најпопуларната платформа за...

0
Денес беше лансирана кампања за финансирање на интернационалното издание на Tip of the week® на глобалната платформа, Kickstarter. Целта на проектот е во период од еден...

Туш за заби е најновиот несекојдневен изум

0
На Kickstarter трае кампањата со која се собираат средства за ToothShower, систем за орална хигиена кој овозможува ритуалот на миење заби да го правите...

Цел свет ја сака хрватската модуларна маса Modulos

0
Иновативната модуларна маса Modulos од Хрватска ја оствари целта на кампањата за групно финансирање на Kickstarter и собра 34.000 долари, иако главната цел им...

Македонската друштвена игра Cavern Tavern успешно финансирана на Kickstarter

0
 „Rice to Nobility“ на „Final Frontier Games“ креирани од македонска компанија , за помалку од еден месец на „Kickstarter“ собра над 370.000 долари.  Предностите...