Почетна Тагови Kickstarter

Таг: Kickstarter

ЛЕД маска за лице зборува и се смее наместо вас

0
Со оглед на состојбата во светот изгледа дека маските за лице ќе ги носиме подолг период, па затоа носењето маски можеби треба да го...

Млади загрепчани стартуваа кампања на Kickstarter за „најпаметната игра во светот“

0
Тројца средношколци од Загреб направија вистинска друштвена игра со елементи на модерна технологија - Mundus. Станува збор за играчка конзола која е компатибилна со...

Двајца браќа од Хрватска ги направија најеколошките патики во светот

0
Двајцата браќа Болјар знаеле дека имаат добра идеја која ќе биде одличен производ уште пред пет години, но им требало време за и другите...

Хрватскиот стартап Orqa за помалку од 24 часа собра 1,5 милиони...

0
Стартапот Orqa од Осијек ја има најбрзорастечката кампања на Kickstarter во Хрватска досега. За помалку од 24 часа Orqa за својот прв производ Orqa...

Француска компанија направи паметен часовник кој не треба да се полни

0
Француската компанија NOWA од Париз на платформата за групно финансирање Kickstarter стартуваше проект со кој на пазарот сака да го презентира својот паметен часовник...

Словенци направија апликација која ги спасува од топлотен удар децата оставени...

0
Словенечките компании веќе се одомаќија на платформата Kickstarter, а последни во низата со својата кампања за групно финансирање се студентите Жига Мрзликар и Антон...

Tip of the Week® со ново интернационално издание на англиски јазик

0
24 автори од 8 земји со уникатна Балканска перспектива за мотивација и за едукација По успешната кампања на глобалната платформа Кикстартер, на крајот од минатата...

ВИДЕО: Алката Fitt360 ја носите околу врат и снима видео од...

0
Компанијата Linkflow ја направи алката Fitt360, која ја снима околината на корисниците под агол од 360 степени. Алката наликува на безжични слушалки, но наместо...

Компанија во Сингапур продава само производи кои биле финансирани на Kickstarter

0
We The People е компанија од Сингапур која ексклузивно продава само производи кои се развиени преку онлајн платформата за групно финансирање Kickstarter. На купувачите...

Kickstarter или Indiegogo – која платформа за групно финансирање да ја...

0
Глобалната поврзаност е навистина прекрасно нешто особено кога сакате да започнете нешто иновативно, оригинално и ново. Многу иноватори денес се свртуваат кон т.н. crowdfunding...