Почетна Тагови The Boring Company

Таг: The Boring Company

Илон Маск развива електрично комби кое ќе вози по подземни тунели

0
Кога пред неколку години Маск ја најави својата нова компанија Boring Company, која се занимава со дупчење на подземни тунели со кои ќе ги...

Илон Маск ќе кoпа подземни тунели за утрабрз транспорт и во...

0
Треба уште многу да се работи додека компанијата The Boring Company на Илон Маск ги направи првите тунели за ултрабрз подземен транспорт во САД,...

Илон Маск гради уште еден тунел – овојпат во Чикаго

0
Компанијата The Boring Company на иноваторот Илон Маск доби дозвола за изградба на уште еден тунел за брз подземен превоз. Овојпат тунелот ќе се...

Превозот со ултрабрзиот Hyperloop на Илон Маск ќе чини само 1...

0
Извршниот директор на Boring Company, Tesla и SpaceX, Илон Маск, фрустриран затоа што доцни на компаниски состаноци поради метежот на автопат, го нарече сообраќајот...

Илон Маск инвестираше над 100 милиони долари во неговата Boring Company

0
„Сообраќајот во Лос Анџелес ме излудува. Ќе направам своја машина за бушење тунели и едноставно ќе почнам да копам“, е твит на Илон Маск...

The Boring Company на Илон Маск ќе прави цигли за градење...

0
Деновиве Илон Маск најави уште еден неочекуван производ кој ќе биде пласиран на пазарот од неговата компанија The Boring Company. Како што пишува порталот...

Еве како Илон Маск гo замислува градскиот превоз во иднина

0
Милијардерот Илон Маск на социјалната мрежа Twitter ја претстави својата последна идеја за градскиот превоз од иднината. Според таа идеја, ќе постојат подземни тунели...

Илон Маск почнува со копање на првиот комерцијален тунел за Hyperloop

0
Илон Маск со големи чекори напред оди кон остварувањето на својата најнова идеја - преместување на дел од меѓуградската превозна мрежа во подземни тунели....