13.8 C
Skopje
недела, ноември 28, 2021
Почетна Тагови WiFi

Таг: WiFi

Решение за одличен Wi-Fi во образовните институции

Колеџот „Cardinal Newman“ во Велика Британија e мешано училиште за ученици на возраст од 11 до 18 години, со околу 2.500 ученици...

Ако одите на патување и ви треба интернет, еве што да...

Празниците може да се искористат за патување и одмор, а до сите патници ФБИ упати битно предупредување до кое би требало да...

Samsung поднесе патент за целосно безжичен телевизор

Јужнокорејската корпорација поднесе барање за патент кој би овозможил телевизори без кабли за електрична енергија. Производителите на телевизори со години настојуваат да ја намалат...

Mesh WiFi е една од најновите технологии за бизнисите и домовите

Mesh е една од најновите  технологии за oдличен Wi-Fi за домовите и деловните простории. Концептот е едноставен: Mesh уредите  го засилуваат сигналот на вашиот...

Во многу земји мобилниот Интернет е побрз отколку безжичната мрежа

Брзината на преземање на мобилните мрежи во многу земји е значително поголема од брзината на преземање на безжичните мрежи, покажа истражувањето на компанијата OpenSignal....

Њујорк лансираше бесплатна апликација за заштита на њујорчани од сајбер криминалци

Градоначалникот на Њујорк, Бил де Бласио, претстави нова мобилна апликација која ќе им помогне на њујорчаните да се заштитат онлајн. Апликацијата NYC Secure, која...

Блогер направи мапа со WiFi локации и лозинки за аеродроми од...

Кога патувате она што најмногу ве нервира е кога мора да плаќате за Интернет, кој денес е едно од основните човечки права. Анил Полат...

НАЈПОПУЛАРНИ