-3.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022

Во Сибир измерени рекордни 38 степени Целзиусови

Сибир поставува рекорди со температурите. На 20 јуни во сибирскиот град Веркхојанск се забележани температури од 38 степени Целзиусови, што е највисока...

Осум одлични трикови како да го „читате“ говорот на телото

Говорот на телото ни дава огромна количина информации за тоа што навистина мислат луѓето во даден момент, но се разбира, ако знаете да го...

Ова е првата куќа во светот која истовремено е и соларна...

Компанијата ARKUP ја направи првата соларна јахта во светот која е голема колку една куќа и ја нуди сета удобност на еден...

Секое петто дете во Велика Британија има кошмари поради климатските промени

Секое петто дете во Обединетото Кралство има кошмари поради климатските промени, покажа едно британско истражување. Во истражувањето се покажа дека околу 17%...

Ова ранче ја штити главата на вашето бебе во случај на...

Тие што се родители и имаат мали деца знаат колку е битно да се следи секој чекор што го прават децата. Многумина се плашат...

НАЈПОПУЛАРНИ